A fenti képen egy kínai szárazföldi édesvízi halfarmot látunk. Nagynak tűnik? De mihez képest? Nos, vannak ettől még sokkal hatalmasabb dolgok is arrafelé a partmenti sós vizekben a tengerben.
Megdöbbentő képek jelentek meg azokról a hatalmas úszó városokról, amelyek a kínai 25 milliárd fontos haltermelő ipar szolgálatába állnak.
A képek a Luoyuan-öbölben, Kína délkeleti részén, Fujian tartományban készültek. Szétszórt faházak és kunyhók tömege úszik messze a tengerbe, amelyek szinte az egész öblöt lefedik.
Alattuk hálók és ketrecek hálózata található, amelyek mindent tartalmaznak a rákoktól és a homároktól kezdve a fésűkagylókig, a pontyokig, sőt a moszatig is.

- Megdöbbentő képek jelentek meg azokról a hatalmas úszó városokról, amelyek a kínai 25 milliárd fontos haltermelő ipar szolgálatába állnak.

A legfrissebb adatok azt mutatják, hogy a kínai akvakultúra ipar mára olyan nagy jelentőségű, hogy évi 32 millió tonnát meghaladó, a világ teljes termelésének kétharmadát adja.
Dr. Sun Tao tengerészeti szakértő a pekingi egyetemről kifejtette: “Kína nagyon hosszú múltra tekint vissza a parti menti és deltai környéki haltenyésztésben, de az 1990-es években valójában egy új iparágként indult el ez a tevékenység.”

- A legfrissebb adatok azt mutatják, hogy a kínai akvakultúra ipar mára olyan nagy jelentőségű, hogy évi 32 millió tonnát meghaladó, a világ teljes termelésének kétharmadát adja.

- Az ottani ipar – más néven mariculture – ma már akkora lett, hogy oda vonzotta saját turisztikai iparát is.

- Az akvakultúra ipar a 30 évvel ezelőtti kereskedelmi forgalomba hozatala óta hatalmassá vált.
Hozzátette: “A gazdák általában a víz felett élnek úszó otthonokban, és ezek nagyrészt kis léptékű családi tevékenységek.”
Az ipar – más néven mariculture – ma már akkora lett, hogy oda vonzotta a saját turisztikai iparát is.
Vannak nagy számban olyan képek, – amelyeken láthatók a kereskedelmi halászati szezon újrakezdése után Kínából indult több ezer halászhálós, vonóhálós hajók, – amelyek azt mutatják, hogy az ország miért vezet a világon a betakarított hal mennyiségében.
Minden évben három hónapos tilalom van érvényben a halászatra annak érdekében, hogy esély legyen a halállományok szaporodására és helyreállítására, de ez nem sokat tett a hatalmas hanyatlás megállításában.

- Dr. Sun Tao tengerészeti szakértő a pekingi egyetemről kifejtette: “Kína nagyon hosszú múltra tekint vissza a part menti és a delták körüli haltenyésztésben”.

- Csónak halad el a tengeren úszó faházak és tenger gyümölcsei farmok mellett Xiapu megyében, Ningde városában, a délkelet-kínai Fujian tartományban

- Évente három hónapos tilalom van érvényben a halászatra annak érdekében, hogy esély legyen a halállományok szaporodására és helyreállítására, de ez nem sokat tett a hatalmas hanyatlás megállításában.

- Mo Zhaolan, a kínai Óceológiai Intézet kutatója szerint a túlhalászásnak és a szennyezésnek sokkal nagyobb hatása van, mint egy évtizeddel ezelőtt.
A halászok maguk okozzák a szennyezést, de a környezetvédelmi szakértők szerint a túlhalászás különösen megtizedelte az érett kifejlett halak számát, és sok fajtát szinte lehetetlenné tett.
Mo Zhaolan, a kínai Óceológiai Intézet kutatója szerint a túlhalászásnak és a szennyezésnek sokkal nagyobb hatása van, mint egy évtizeddel ezelőtt.
Miután a nagy és értékes halakat túlhalászták, a figyelem a kevésbé értékes fajokra irányulí a folyamat addig folytatódik, amíg az összes faj túlzott mértékű kitermelése, a halászatok kimerülése és a biológiai sokféleség helyrehozhatatlan károsodása be nem következik.

- Panoráma kilátás az úszó Sanduao falura a tengeren Ningde városban, a délkelet-kínai Fujian tartományban.

- Két kis vitorlás, mindegyiket csak egy ember irányítja egy hatalmas kínai hínárfarmban.

- Fa és fémhulladékból készült rozoga halászház, lebeg a tengerben a kínai Fujian tartományban, a Xiamen-öbölben.

- Miután a nagy és értékes halakat túlhalászták, a figyelem a kevésbé értékes fajokra irányul, a folyamat addig folytatódik amíg az összes fajt kihalásszák.
Forrás: DailyMail

The OCEARCH an collaborative, inclusive and open-sourced project to geared to helping scientists collect previously unattainable data on animal movements from deep in the world’s oceans.
Track sharks, whales, turtles, seals, dolphins, alligators
¡Muchas gracias a todos y respeto!
再見 * Goodbye * Adiós * Au revoir * Adeus * Auf Wiedersehen * До свидания * Arrivederci * さようなら * Güle güle * Selamat tinggal * नमस्ते * Totsiens * Αντίο * معالسلامة * Tot ziens * Adiaŭ * Kwaheri * Do widzenia * Viszontlátásra *